| bubulex a întrebat:

La un loc de muna cu programul de luni pana vineri 9-21, tura 1 9-15 si tura 2 12-21 si 2 sambete pe luna 10-15 este incadrat la full time sau part time? Stiu ca la full time trebuie sa iasa 40 de ore pe saptamana lucrate.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este aproape cu program intreg, deoarece ai 6 ore pe zi, de luni pana vineri, deci 30 de ore si inca 10 ore in cele 2 sambete. Pana la program intreg iti mai trebuie cca 10 ore pe luna.
De altfel, deoarece orele lucrate sambata se considera dublu atunci se poate considera program intreg, daca nu se platesc dublu.
In orice caz citeste-ti CIM si acolo afli cum esti incadrat.

| Goggler77 a răspuns:

Cum ai zis si tu acesta este part-time deoarece nu ies 40 de ore pe saptamana.