| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Am terminat facultatea acum 2 ani, acum termin și masterul pe specializarea Inginerie și management în industria turismului. În cadrul facultății am făcut și modulul psiho-pedagogic. Am o diplomă. Ce pot să fac mai departe ca sa predau și pe ce specializare? Am înțeles că merge la clasele 5-8 și 9-10, dar nu știu nimic mai departe.
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru astfel de informații există Inspectoratul școlar. Apoi, trebuie să te înscrii și să susții examen de suplinitor, ulterior examen de titularizare.
Dar, repet, toate aceste informații le găsiți doar la Inspectoratul școlar din județul unde locuiți.

| Cosmin3412 a răspuns:

Eu zic sa mergi cu mine in Spania. Găsim noi ceva de muncă acolo. laughing

| cristina2499 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Cea mai bună soluție?

| Cosmin3412 a răspuns (pentru cristina2499):

Ținând cont la ce salarii oferă ăștia in Romania pentru profesori si mai ales pentru începători. Asta e varianta aleasă de mulți tineri. Daca vrei sa mergi lasa mi id-ul de insta si tinem legatura, cine stie.

| Negroo a răspuns:

Cum se spune si mai sus, intreaba inspectoratul scolar din judetul in care ai vrea sa predai.
Inginerie și management în industria turismului banuiesc ca numai la un liceu care are sectie de turism ai putea preda.