| JasminneAndreea90 a întrebat:

Bună ziua!
Am terminat liceul, aștept bacalaureatul și m-am gândit să merg mai departe pe informatică (sunt la mate-info). Ar putea face cineva o comparație între Facultatea de Informatică și Științe (din Oradea) și IETI (din Oradea)?
Adică, unde pot lucra după? Care e mai bună din punctul dumneavoastră de vedere?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă o să știi meserie, găsești orice de la oricare facultă. Dacă nu, o să incerci toată viața să te faci profă de info și asta ca să nu rămâi sales-assistent (vânzător mai pe șleau)