| PandeleaSerah a întrebat:

Buna ziua! Am terminat o facultate și un master și am făcut și modulul psihopedagogic însă nu am fost in țara in perioada titularizării și nu am putut sa dau examenul. Întrebarea mea este dacă as putea sa predau intr-o școala fără acest examen. Sau ce ar trebui mai exact sa fac pentru un post de profesor?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate preda in nici o scoala fara examenul de titularizare luat.
Sunt deja comisii care verifica acest lucru, fiindca s-au facut in trecut multe ilegalitati si acum sunt foarte severi.

| Yuoia a răspuns:

Sa vii in tara in perioada examenelor si sa dai titularizarea.

| trophin a răspuns:

Se intelege ca nu ai terminat ceva anume.
de aia ai ventit cu intrebarea aici!

| trophin a răspuns:

Daca aveai marter intrai pe un site specializat nu aici unu se joaca copiii cu intrebarile

| Corina3434 a răspuns:

''Întrebarea mea este dacă as putea sa predau intr-o școala fără acest examen.''
Ha ha ha ha!

Răspuns utilizator avertizat