| Bandi_Csilla_Hermina_1985 a întrebat:

As dori sa știu care sunt pașii pentru a intra în învățământ? Am terminat liceul Pedagogic, bilingv engleză și fac de Sociologie in sistem vechi, 4 ani. Am făcut și modulul psihopedagogic in facultate. Ce as putea sa predau... engleză pot? Mulțumesc

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Sarut mana. Anul asta nu se mai poate. Preda fiecare ce a facut la facultate. Tu cred ca poti preda la liceu (pentru ca ai 4 ani si modulul complet) la catedra ce preda psihologie, economie, logica, filozofie. Si pentru asta trebuie sa dai titularizarea la anul. Insa intereseaza-te mai precis pe edu.ro, si al inspectorat. Succes colega!