Întrebare recomandată | Georgy14 a întrebat:

as vrea sa dau la scoala de subofiteri de la Campina la anul in 2015 deoarere acum urmez o facultate si vreau sa o termin.As vrea sa stiu daca ma vor primi daca am probleme cu vederea? nu port ochelari,doar ca acum cateva luni am avut conjunctivita si am fost la control,medicul mi-a spus ca inca nu am probleme cu ochii, dar parca nu mai vad bine de la distanta.Ce dioptri pot fi acceptate? voi face un control cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| Raizen07 a răspuns:

Pe langa problema ta la ochii, trebuie sa ai:
-o dantura cam perfecta
-sa stii limba si literatura romana si aici ma refer foarte mult la gramatica
-o limba straina
-sa ai minim 1.67 cm inaltime
iar la cei 1.67 sa nu ai 90 kg
Bafta

| Georgy14 explică (pentru Raizen07):

Inaltimea minima este de 1, 65 cm, problema e ca am 1, 64 cm si catyva mm aproape de 1, 65 cm.am vreo sansa sa fiu acceptata? as vrea sa particip la concursul de admitere din 2015, as vrea sa ma apuc serios de sport si poate as recupera cativa mm si as ajunge la 1, 65, am 21 ani

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu esti perfect sanatos nu cred ca o sa treci de examenul medical si vederea trebuie sa fie 100%.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, parerea mea ca se poate rezolva poate printr-un tratament, ori poate te poti ajuta cu lentile de contact. Dar mergi acolo si intrebi. Din pacate nu am vazut nici un politati cu ochelari inca.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Vederea trebuie sa fie 100%