| Slow08 a întrebat:

Buna ziua.Ce poti face cand esti hartuit la locul de munca de femei?! Si tot tu esti concediat din cauza lor?! Pentru ca nu le ai acceptat lor avansurile lor (doar te ai dus la job sa iti faci treaba, si sa sa nu te tavalesti cu ele pe acolo si ti se intampla de mai multe ori aceeiasi chestie?!

33 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai uite ca sa nu ajungi in aceasta situatie unele merita chiar sa le satisfaci dorintele, de a le aduce in dormitor si filma ca sa ai probe happy
inteleg ca daca esti casatorit de exemplu nu poti sa calci stramb si chiar nu este intelept sa o faci!
unele sunt nebune, am avut si eu astfel de colege!
din pacate alea care imi faceau mie avansuri nu aratau bine happy
inteleg cum te simti, dar nu inteleg de ce se intampla asta la toate locurile de munca unde te-ai dus?
pentru ca nu este legal sa fii dat afara fara cauze intemeiate de catre patron (administrator etc) te poti prezenta la ITM si depune sesizare, insa in realitate cred ca mai mult te vei umple de nervi!
de exemplu la companii prin afara daca esti dat afara "abuziv" dai compania in judecata si poti castiga foarte multi bani!
aici in Romania, suntem tara de mana a 3-a din pacate! ca reguli, ca legi ca protectie oferita angajatilor etc

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, tu ai probleme serioase cu femeile, tu fiind cel care le jigneste si ataca, asa cum ai mai avut probleme si in trecut, numai ca de data asta te-ai dat ei afara.

Uite aici, ca sa-ti improspatez memoria:
"https://www.tpu.ro/......sefa-ca-e/

https://www.tpu.ro/......-avut-tot/

| Slow08 explică (pentru Violleta2022):

Violeto tot pe langa ai ramas. Daca ele nu isi vad de treaba lor normal ca le atac si eu.Nu cred ca ti ar placea ca un barbat sa vina la tine sa iti zica aceeiasi chestie de o mie ori si tu il respingi si iar iar.Dar ce sa pretind eu de la tine ca oricum dai numai raspunsuri aiurea pe aici

| Violleta2022 a răspuns (pentru Slow08):

Baiete, pune mana si respecta femeia, indiferent ca-i colega sau sefa, ca nu faci purici nicaieri cu atitudinea asta.
Si mai alsa smecheriile si hartuirea femeilor, ca de aia esti dat afara de la servici si nu vei face niciodata purici multi, nicaieri.

| Slow08 explică (pentru Violleta2022):

Bai fata nu intelegi ca esti pe alta planeta?! Crezi ca toti suntem prostii sa va pupam in fund ca voi suntetii niste obsedate care mai aveti si barbat acasa de ani de zile si v-ati saturat de ala si cautati pe la lucru, femeie fara creier.Nu mi-am pus mintea cu tine pana acum dar deja tu o dai in prostie, si vei fi si una la fel ca una dintre ele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Slow08):

Noroc cu arhiva formului ca tine minte tot ce ai declarat aici, cum injuri si hartuiesti femeile de la munca, chiar tu spui cum tu ti-ai injurat sefa si nu odata si asta in mai multe topice.

| Slow08 explică (pentru Violleta2022):

Am spus ca am fost hartuit de atatea ori, tu ai iq cat nr la papucii mei.Crezi ca daca esti angajator nu poti fi o obsedata din contra esti si mai mult.Tu nu vezi ca nu intelegi ce sa scrie.Nu stii povestea nu stii nimic, toate femeile ele s-au bagat cu mine in seama nu eu cu ele asta e diferenta dintre mine si altii barbatii dar tu cum tu si majortatea suntetii invatate doar cu milogii si catelusi nu e vina mea.Si eu am dreptu sa le vorbesc cum vreau daca nu vreau sa am de a face cu ele.Nu ai creier femeie intelege.Nu totii batbatii umbla dupa fundu vostru si cum gasiti unu care va refuza si il vedeti in fiecare zi la munca si nu va baga in seama si nu va accepta voua avansurile voastre faceti ca toti dracii.Esti o frustrata ca si acelea care le am refuzat.Mai du-te la scoala ca esti plecata de acasa.

| Lupică27 a răspuns (pentru Slow08):

N-o mai baga in seama!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Slow08):

Mai lasa misoginismul si hartuirea femeilor, ca intr-o zi gasesti una care te bate ori ajungi dupa gratii.

Cat despre locurile de munca, pune mana si invata sa respecti femeia, ca dai peste tot de femei puternice si nu faci purici multi la nici un loc de munca cu asemenea comportament si vocabular.

| Slow08 explică (pentru Lupică27):

E proasta nu ai ce sa-i cerii.Crede ca toti umbla dupa curu lor.

| Lupică27 a răspuns (pentru Slow08):

Pai daca tu ii dai apa la moara, de asta nu scapi cu una cu doua, vrajeste lumea pe aici ca e multimiliardara, un om bogat care are de toate nu sta toata ziua pe forumuri sa fim sinceri, un om bogat e toata ziua pe alergatura cu afacerile, pleaca in vacante, sta cu sotul, pe asta o vad non-stop aici laughing pe cine crede ea ca vrajeste.
Zicea ca are copii si dadea sfaturi unei copile pe aici pe TPU ii zicea aleia ca nota 8 e nota mediocra laughing se vede ca are copii.

| dullcat a răspuns:

Plangere la HR, nu accepta nimic, nu este normal asa ceva! Cum adica sa fii concediat pentru asta? Noaptea mintii...

| StoicAnalysis a răspuns:

And youre crying for that? Altii se roaga zi si noapte sa se intample scenarii de genul laughing.
Glumeam. Oricum in situatia respectiva, nu prea ai ce face. Societatea oricum va blama barbatul in orice ipostaza te-ai afla straight face

| Lupică27 a răspuns:

Oarba, credeam ca sunt singurul care pateste asta, la orice job ma duc si sunt si femei plec din cauza asta, e timpul sa punem capat problemei.
Eu n-am luat masuri dar n-ar fi rau sa se sesizeze cineva, mergi la politie fa plangere de hartuire, dar iti trebuie si dovezi, apoi la ITM si spune-le ce ai patit.

| Konstantinos99 a răspuns:

Le spui ca ai iubita, si poti inscena ca vine si te ia si poate fi o ruda, fsss.

| Lupică27 a răspuns (pentru Konstantinos99):

Unde am lucrat ultima data asta le-am zis si eu si tot n-am scapat de nebune laughing |Bine, la mine erau numai din astea cu 10-15 ani mai mari, erau din astea la varsta a doua, nu ma interesau ca sa le fwt.

| OneReason a răspuns:

Pentru început poți căuta sprijin și consiliere din partea unor organizații sau grupuri care se ocupă de combaterea violenței de gen și a discriminării la locul de muncă. Aceste organizații pot oferi sfaturi, asistență juridică și sprijin emoțional. Și dacă compania nu ia măsuri adecvate sau dacă situația nu se rezolvă, poți lua în considerare consultarea unui avocat specializat în dreptul muncii pentru a-ți cunoaște opțiunile legale și pentru a lua măsuri suplimentare.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Imi zici tu mie ca peste tot aceeasi problema? Am avut o gramada de joburi si n-am vazut niciodata asa ceva laughing dar tu traiesti asta de 15 ori? Mai degraba esti genul de paranoic care vede bunavointa femeii ca pe flirt.

| Lupică27 a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Pai esti urat si nu le atragi, am patit aceeasi chestie. si nu e vorba de bunavointa, e vorba ca vin se dau ca pisicile pe langa tine iti fac tot felul de apropouri si daca le refuzi devin agresive.

| Slow08 explică (pentru Lupică27):

Exact oamenii urati gandesc ca el si care nu au succes, Aia care umbla dupa femeii si pupa in fund femeile pentru o bucata de pasarica

| Slow08 explică (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Esti prost tare baetias

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Lupică27):

A atrage femei si a atrage hartuire nu e acelasi lucru laughing hartuirea nu e un compliment si nu e rezervata oamenilor frumosi, ci oamenilor slabi, oamenii frumosi intimideaza.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Slow08):

Cum spuneam:

A atrage femei si a atrage hartuire nu e acelasi lucru laughing hartuirea nu e un compliment si nu e rezervata oamenilor frumosi, ci oamenilor slabi, oamenii frumosi intimideaza.

| Lupică27 a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Nu cred ca esti la curent cu femeile din ziua de astazi, nu mai sunt feminine boss, au comportament de gorile.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Lupică27):

Lucrez intre femei de cand ma stiu.

| Slow08 explică (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Le faci pe plac, stai drept in fata lor cum le place lor, nu refuzi nimic din ce zic ele, si stai ca un mielusel

| Lupică27 a răspuns (pentru Slow08):

Pai altfel cum laughing

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Slow08):

Deloc. Ne purtam normal. E o relatie de colegialitate si atat. Si nu iti mai comenta sigur de pe contul secundar ca mor de rusinea ta.

| Lupică27 a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Da frate, eu sunt clona lui, chiar, abia acum am observat ce nume ai, pai cu nume ca asta ce sa creada femeile despre tine decat ca esti un barbat cu minte de copil

| Slow08 explică (pentru Lupică27):

Doamne.Eu nu inteleg cata prostie zace la unii in cap.vai de capul lui.Esti prea mic! Ca sa intelegi unele chestii.

| Slow08 explică (pentru Slow08):

Cand esti mic nu ai probleme cu nimeni.

| Lupică27 a răspuns (pentru Slow08):

Vezi ca ai dat raspuns aiurea, mi-ai dat mie laughing in fine, asa e, cand esti un nimeni nu deranjezi pe nimeni cand esti cineva si ai si calitati devi foarte deranjant mai ales pentru femei daca nu vrei sa le satisfaci.

| Slow08 explică (pentru Lupică27):

Da din greseala am observat acum, cand vezi atatia prostii te mai ai si incurcirolling on the floor