| Slow08 a întrebat:

Salut Azi! Azi m-a pus sa imi scriu demisia de mana (inca nu a bagat-o in calculator). Deoarece i-am spus sefei ca e ne....Am avut multe certuri cu sefa asta, la inceput ne intelegeam foarte bine dar s-au intamplat niste lucruri si acum nu ma mai suporta, zice ca nu exist.I-am tot zis ca e obsedata de mine si au auzit si altii si acum nu ma mai suporta.I-am spus directorului adjunct sa ma ierte dar o zis ca o sa mai vorbeasca si cu alti colegi maine.Ce credeti?

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ti-ai tras singur in sut in fund din compania aia, fiindca ai fost un nesimtit cu asemeena lipsa de respect si jigniri aduse sefului.

Ti se poate desface contractul pe motiv disciplinar si te va afecta la orice angajare de acum inainte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că să pleci de acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti zdravan la cap asta este clar, cum ai putut face asa ceva? Sefa ta are o autoritate o pozitie in firma aia, cum sa i spui ca este ne f.tă, ea ce varsta are dar tu? Si deunde ai tras concluzia ca este obsedata de tine? Nu cumva este invers? Tu esti ăla obsedat de ea si ea te a respins si acum te razbuni pe ea, sa fim seriosi ca daca era invers sareai pe ea si o f te-ai in birou, numai minca rahat, deci recunoaste i ai facut avansuri si ea te a respins si acum tu vrei sa te razbuni pe ea facindu i zile fripte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred nimic.
Locurile de munca sunt imprevizibile. Deciziile superiorilor sunt imprevizibile.
In unele societati esti iertat si dupa ce incendiezi sediul si spanzuri cativa colegi, in altele esti dat afara daca nu porti camasa alba in ziua de purtat camasa alba.

| Lioana a răspuns:

Demisia e un act voluntar. Nu trebuie scrisa daca nu ti-o doresti.

| Emma30555 a răspuns:

E mai bine sa pleci. Daca ai vorbit asa cu sefa, sincer ti o cam meriti, e clar ca nu prea era o atmosfera ok si e mai bine asa. Pe viitor incearca sa nu mai ai nici o relatie cu vreo colega, cu atat mai mult daca e sefa. Controleaza ti nervii, la munca ne vedem de munca si atat.

| blackann a răspuns:

Nu erai obligat sa semnezi demisia, daca ai peste 3 luni si ai trecut de perioada de proba este foarte greu sa te dea afara. Oamenii astia habar nu au ce vb, ca sa-ti faca nota indisciplinara trebuie sa dovedeasca, ca un incident s-a repetat de minim 3 ori. Daca e o companie slaba sigur n-au nici macar avocat, asa ca e destul de greu sa faca asta. Romani panicati.

Cum isi permite Violetta/Anastassia sa te faca nesimtit?
Nu mi se pare nimic grav ca i-ai spus, n-ai jignit-o. Daca asa e ea si asa se poarta...nu suporta adevarul si una-doua te da afara. Extraordinar.

De curiozitate...mai lucrezi acolo?

| Slow08 explică (pentru blackann):

Nu mai lucrez acolo, am avut 3 abateri disciplinare ca am tot amenintat-o, poate daca ma duceam la director din prima si ii spuneam ca ma tine degeaba pe case si altele, poate eram si acum acolo.

| anonimuIl a răspuns:

Eu dacă eram în locul tău plecam de acolo.

| Slow08 explică (pentru anonimuIl):

Da aia merita, dar m-a luat gura pe dinainte si acum vrea sa scape de mine, sa nu creada colegii ca e o zdreanta.

| Brizbriz a răspuns (pentru anonimuIl):

"acum 1 minut | anonimuIl a răspuns:
Eu dacă eram în locul tău plecam de acolo.

Nu acceptam ca o boarfă să fie șefa mea.

Niciodată nu am avut șefe femei.

Dacă aveam o f----- în gură rapid."

deci si tu esti la fel de PORC MISOGIN, ca si cel care a intrebat

pentru tine si pentru el toate femeile sunt boarfe...
ba nu, stai, daca toate sunt boarfe, si mata e boarfa, NU?!?
TREBUIE sa fie, doar te-a adus pe tine pe lume, PORC MISOGIN

nu imi spune, decat o femeie inteligenta, care stie ce face, ti-ar "place" muuuuuuult mai mult o jigodie nenorocita de sef, caruia ii place la nebunie sa le-o traga subalternilor, doar pentru ca poate... NU?!?

mai pune niste saramura pe rumegusul dintre urechi... AI NEVOIE, MARE!

| anonimuIl a răspuns (pentru Brizbriz):

Vezi ce i-am răspuns celuilalt.

| Brizbriz a răspuns (pentru anonimuIl):

"acum 11 ore | anonimuIl a răspuns (pentru Brizbriz):
Vezi ce i-am răspuns celuilalt."

vad ca ti-ai sters raspunsul, lucru bun ca ti l-am citat

si NU ai raspuns la intrebare, preferi un sef nenorocit, unei sefe bune?!?

dupa raspunsul tau, chiar morrrrr de curiozitate

| anonimuIl a răspuns (pentru Brizbriz):

Am fost om care am lucrat bine.

| Brizbriz a răspuns (pentru anonimuIl):

Tot nu ai raspuns la intrebare, dupa raspunsul tau sters
dar imi dau seama ca e prea greu sa recunosti, evidentul

| anonimuIl a răspuns:

Nu erau femei șefe unde am lucrat eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect, pe unde am lucrat eu am dat de sefe si angajate care ma placeau si din cauza ca nu le dadeam atentie(mie nu imi placea de ele) deveneau extrem de agresive dar oarecum tot vina mea se facea ca e si cum, necum ma zburau de acolo. Mi-am invatat lectia si nu ma mai angajez unde sunt femei, indiferent cat ma plateste!

| MihaiSpeedster a răspuns:

Daca s-a supărat ca i-ai zis ca e nefu… înseamnă ca ai dreptate și nu-i convine. Trebuie s-o fu….
Glumesc. Demisia se cere de către angajat, când vrea să plece. Dacă șefa vrea să pleci, trebuie să te dea afară pur și simplu. Baftă!
PS. Încearcă totuși s-o fu.

| Slow08 explică (pentru MihaiSpeedster):

Pai da si eu daca nu semnez maine demisia din calculator ce se intampla

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Slow08):

Probabil te da afara, pe motiv de indisciplină sau ceva.

| ionur a răspuns:

Sănătos sa fi frate nu mai pune la inima dai dracu ca exista și eu am pățit la fel în Austria in punea mână pe cu* una cică fin greșeală ce cu*va și după tot se ținea ne mine și aicis în România la fel am pățit am lucrat la bucătărie cu 5 femei în toată firea măritată cu copii acasă și erau nebune după... făceau glumesc infecte 2 luni am rezistat și am plecata în construcți și am învățat meserie și nu ies de la muncă asta nici mort iubesc muncă în Construcție și șantiere unele sunt ne *** și disperate dacă ai ști Cate sunt așa nu ai idee cate au vrut cu mine și nu am făcut-o ma jur pe Dumnezeu ca mise face scârbă numia când scote un cuvânt din ala infecte pe gură numai figuri pe ele numai prezenți pe ele numai figuri de prințese pe ele și dacă te uiți la ele sunt terminale lumi rupte de toți drogați și boschetari și cine știe cine Lea mai dat la ****

| ionur a răspuns:

Bine ca ești bine nu mai pune la inima toată cu*vele. Sănătos sa fi frate.

| Cksihja a răspuns:

Mai bine demisionezi decât să te dea afară pentru indisciplină o să fie mai greu să te reangajezi așa.

| Andrel2027 a răspuns:

De ce naiba ti-ai scris demisia? Te-au pacalit.
Asa iti pierzi toate drepturile.
Ei trebuie sa incerce sa te dea afara, si este foarte greu.