| Lester23 a întrebat:

Buna ziua. Ce trebuie sa invat (si de unde pot sa culeg informatii) pentru admiterea in politia romana prin sursa externa? Doresc sa fac "îmbrățișez" aceasta meserie o perioada pana ma conving sa fac scoala de Subofițeri de la Campina sau chiar Academia.

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Inca odata Violleta s-a dovedit ca nu stapaneste subiectele.
Pentru angajarea in politie din sursa externa se da bibliografie de Inspectoratul de Politie Judetean care organizeaza examenul.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Pana te convingi tu sa faci scoala, iesi la pensie. Stii bine asta.