| alx15 a întrebat:

Daca au trecut 4 ani de cand am terminat scoala de asistent medical generalist iar in acesti ani nu am profesat deloc, nu am lucrat pot sa ma inscriu la concursuri ca sa ma pot angaja? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Nu stiu sigur, dar din auzite diploma de asistent medical este luata in considerare 5 ani. Totusi, chiar daca nu ai profesat deloc in aceasta perioada, ea nu-si pierde valabilitatea, dar trebuie sa dai un fel de examen. Deci esti in regula.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Tu te poti inscrie, dar slabe sanse sa te angajeze daca vei concura cu persoane cu experienta

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da dar vei avea un handicap fata de cei cu experienta. Poti sa te angajezi ca voluntar si poate in timp iti gasesti un serviciu.

| alx15 explică (pentru Salontanul):

Am facut voluntariat 1 an de zile in spitalul din Suceava