| StefaniaIoanaaaaaaa a întrebat:

Buna ziua.
Dacă nu am dat BAC-ul și m-am înscris la școala postliceala sanitara, la sfârșitul acesteia îmi pot primi diploma? Pot lucra in acest domeniu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pana nu-ti sustii BAC-ul, nu poti sa o primesti.
De altfel este mentionat ca ai 3 ani la dispozitie sa-sti sustii si iei BAC-ul, ca fara el NU vei primi diploma de terminarea a scolii sanitare si nu poti lucra in domeniu, fiindca prima conditie obligatorie si eliminatorie este sa ai diploma de BAC

| Celestina003 a răspuns:

Bună, eu am făcut asta si am primit tot ce trebuia, pentru că era o sanitară postliceală privată, dacă vrei îți arăt și poze, înafara de un certificat pe care trebuie să îl primesc când mă angajez, dar nu m-am angajat până acum
pentru că am niste treburi de terminat, de lucrat poți lucra si în străinătate...