| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,
Dacă sunt studentă la Psihologie în anul I la Universitatea București credeți că mai am timp să dau și la Medicină la Universitatea "Carol Davila" din București?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Tine-te doar de psihologie.Nu cred ca vrei sa nu mai ai timp liber deloc si sa fii stresata la maxim, cu 2 facultati.O poti face cea de medicina dupa ce termini facultatea de psihologie.E mai bine si usor asa.Succes

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea de medicina iti va ocupa extrem de mult timp, iar daca la pshihologie esti deja la buget medicina o vei face la taxa, oar taxele la medicina sunt extrem de mari

| unprietenaproape a răspuns:

Fa ce iti place. ce iti doresti
ai destul timp
insa cu ambele in acelasi timp nu te poti descurca

| Clujean25 a răspuns:

Depinde cum stai cu managementul timpului. Medicina o să îți consume o foarte mare parte din timp, și dacă mai urmezi cursurile unei facultăți pe lângă nu o să îți mai rămână timp pentru mai nimic în rest dacă vrei să te ții de amândouă. Nu o să mai ai timp de activități extracuriculare, gen voluntariat, și cu timpul liber o să stai mai prost... De putut se poate, dar ai nevoie de multă determinare și să îți iei adio de la viața socială. happy În plus doar la una dintre facultăți poți fi la buget, la cealaltă vei fi nevoită să plătești taxa de școlarizare.
Doar tu știi dacă ai timp și poți...