| Aanonnim a întrebat:

Imi puteti da mai multe informatii despre AMG. De exemplu ce as vrea eu sa stiu: La sfârșitul postlicealei se da un examen care să te repartizeze într-un anume loc în funcție de punctajul obținut? Și pe care sectie credeti ca se câștigă cel mai bine? Eu as vrea asistent pe chirurgie...
Iar pe perioada practicii din anul 2 de ex esti platit pentru practica din spital?
Multumesc!

1 răspuns:
| noname2021 a răspuns:

Iti spun eu ca nu te plateste nimeni pe timpul practicii si nu se da examen care sa te repartizeze nicaieri, nu esti doctor, dai un examen la sfarsit si dupa mergi sa iti cauti singur job-ul.