| Loll33 a întrebat:

Bună ziua!
Îmi puteți spune vă rog care este tematica pentru examenul pe postul de asistent instrumentar în bloc operator la stat (la spital)?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In bocul operator, asistentul trebuie sa pregateasca si sa "dea la mana" instrumentele folosite la operatii.
Tematica este despre acest domeniu de adtivitate.

| Robert2526 a răspuns:

Depinde de spital, nu este la toate la fel, dar general vorbind, cele mai importante sunt ordinele alea de ministru

mai ai codul de etica si cartile Lucretiei Titirca, are chiar un pachet de 4 carti special pentru asta si am vazut mereu puse in tematica de examen.

| MusatEcaterinaPapadima a răspuns:

Ce vrei sa instrumentezi?