| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! În ce constă examenul la postliceală la asistent medical generalist?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Examenul de admitere? Se da un examen grila cu multe intrebari din manualul de biologie de clasa a 11 a, ala portocaliu.
Dar la scolile postliceale de stat la buget e concurenta foarte mare (la fundeni sunt mii de inscrisi) si locuri putine si de multe ori se ocupa pe pile iar apoi daca nu esti elev de 10 risti sa-ti fure cineva locul la buget oricand, deci eu zic sa nu te complici si sa te inscrii la taxa. Platesti taxa si aia e, nu trebuie nici sa te duci zi de zi, nu stai nici in stres ca iti ia cineva locul