| AndreiÎNT a întrebat:

Buna ziua. În privinta examenelor medicale din cadrul Academiei de Politie, as dori sa stiu daca se recolteaza sange si daca in cazul in care o persoana e mai sensibila si apare starea de lesin, ( greata sau alte simptome ale sincopei ), candidatul este declarat inapt?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu lesini de la o seringa de sange, cum crezi ca vei face fata la armata, unde vei fii obligat sa faci instructie pana la epuizare, sa te debraci in fundul gol in fata colegilor si sa te speli samd?

Cine crezi ca te va tine in brate cand esti trimis sa aduni unul plin de sange de pe sosea?

| anonim3247 a răspuns:

Dacă ai stare de leșin la o injecție nu ești bun ca polițist

| anonim3247 a răspuns:

Fă-te și tu altceva.

| 120bulevard a răspuns:

Vrei sa te duci la politie si tie ti-e frica de 30 ml de sange? Pai in decursul anilor o sa vezi tone de sange si sute de morti, atunci ce o sa faci? O sa lesini? Ori esti barbat ori nu mai esti

| Salontanul a răspuns (pentru 120bulevard):

Asa este cand tot mai multi "barbati" sunt nepusi la munca si se penseaza, epileaza, etc. Vai si amar de "barbatii" moderni!

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Nu este declarat inapt decat daca sufera de una din afectiunile cuprinse in Baremul Medical: https://www.academiadepolitie.com/......-a502.html

| ariastuff a răspuns:

Nu cred ca ai voie sa te inscrii la academia de politie daca lesini