| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, mă confrunt cu o perioadă ciudată din viața mea, am 19 ani, pe scurt am terminat școala profesională și acum lucrez într-o companie de GAZ (ca instalator) dar nu îmi place acest domeniu, (sunt cel mai mic din toată compania) consider că nu este pentru mine acest tip de lucru, aud păreri din multe părți ''rămâi acolo'' (dar mie nu îmi place aproape deloc) sau ''încearcă să găsești altceva''. Sincer nu știu ce să fac mai departe, aș vrea un job mai interesant sau mai bine zis mai de tineret. Consider că la 19 ani nu e un lucru tocmai bun să lucrezi pe șantier.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate nu ai studiile sau calificarea necesare, pentru alt job. E bine ca totusi castigi un ban. Altii ar vrea sa munceasca dar nu gasesc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu te-ai facut programator, baga pe gaz. Serios acum, mi se pare un job foarte ok, lejer, cu potential. Nu stai legat de birou/cu nasul intr-un ecran, riscurile sunt mici daca nu esti imbecil de-a dreptul, poti la o adica sa te mai scolarizezi si sa te specializezi pe ceva anume, gen verificat/configurat/depanat centrale.