| Ciolte_Florina_1989 a întrebat:

Nu vreau sa deranjez, dar aș avea niște întrebări legate de obținere certificatului de liberă practică. Mă puteți ajuta să îmi dați niște detalii cu ce ar fi de făcut? Eu nu am terminat acum, am terminat in 2011 nu am prosfesat in domeniu, dar mă gândeam că nu e prea târziu să fac ceva în legătură cu asta.insa nu stiu unde as putea întreba pentru a afla mai multe detalii.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Http://www.oamr.ro/
-copia legalizată a documentelor de studii care atestă formarea în profesie (bac + postliceala sau licenta)
-declaraţie pe propria răspundere privind îndeplinirea condiţiilor prevăzute la art. 14 şi 15;
-certificatul de cazier judiciar;
-certificatul de sănătate fizică şi psihică.
Mai multe informatii pe site.