Întrebare recomandată | SunshineLove14 a întrebat:

Am auzit de certificatul ECDL. Ce reprezinta mai exact? Cu ce m-ar putea ajuta? si daca imi puteti spune mai mult detalii.
PS: nu vreau sa-mi dati doar site-ul "ecdl.org.ro"

Răspuns Câştigător
| boghi98 a răspuns:

Este un certificat care atesta ca stii sa folosesti calculatorul. are 7 module. costa 150 lei inscrierea si 50 lei fiecare examen. sunt 7 examene cate 1 examen pentru fiecare modul. daca nu ai dat bacul se pune in loc de bac la tic sau info depinde ce faci. si in plus primesti o diploma care nu strica la dosarul tau. sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| benny34 a răspuns:

Sa iti dau eu un raspuns mai concret, daca nu ai ce face cu banii e perfect pentru tine, nu o sa ai nevoie niciodata de el decat daca te angajezi la nea becali, ca acolo nu se dau interviuri si nu stie nimeni ce stii, in rest man, stai linistit, fa mai bine cambridge, nici asta nu e foarte recunoscut dar ramai cu ceva in cap totusi.

| CoxOno a răspuns:

Salut
ECDL Core Certificate
Europan Computer Dreiving Licente Core
Permisul european de conducere a computerului Complet
Are 7 Subpuncte Este recunoscut In toata Europa
1.Concepte de baza ale Tehnologiei Informatiei
2. Utilizarea Computerului si organizarea fisierelor
3. Editare Text
4.Calcul Tabelat
5.Baze de date
6.Prezentari
7.Utilizare internet si posta electronica

Este destul de cautat
Ps eu l'am facut in 2008 iar la cursuri eram cel mai tanar, erau multe doamne care lucrau la banca, posta si aveau nevoie de acceste cursuri.