| Andreeagoian a întrebat:

Buna ziua, știe cineva când se fac înscrierile la Liceul militar,, Mihai Viteazul" din Alba Iulia 2020-2021?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai cam pierdut startul (la toate e la fel)

https://cnmtv.mapn.ro/pages/view/93

| Andreeagoian explică (pentru sierra1):

O vaii?
Multumesc

| sierra1 a răspuns (pentru Andreeagoian):

Poate la anul?

| Andreeagoian explică (pentru sierra1):

Nu știu că la anul o sa fiu aX-a și o sa îmi fie foarte greu, daca ma mut așa că eu stau intr-un oras alba îi departe.
Tocmai de aceea ași fi vrut să mă înscriu pentru ca asta îmi doream.

| sierra1 a răspuns (pentru Andreeagoian):

Poate mergi direct la academie?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu in ce an esti?

| Andreeagoian explică (pentru CodrutElian1990):

Eu sunt clasa a VIII-a
Și a-și vrea sa merg acolo în clasa. A XI-a

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Andreeagoian):

La liceul militar se merg din clasa aXI-a. Dar sunt niste etape de parcurs, nu stiu daca te poti incadra in termen.
La liceul militar nu te poti transfera ca la un liceu civil. Au fost cazuri cand s-a facut concurs pentru ocuparea unor locuri, dupa ce liceul a inceput, dar astea sunt cateva, daca raman vacante din diferite cauze.