| Alina15678993428 a întrebat:

Buna ziua! Stie cineva care este programul unei cariere la metrou?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te lua dupa Amandina, că merge pe arătură nu cu metroul.

| sierra1 a răspuns:

In cazul tău, primul pas ar fi să termini gimnaziul (măcar)

| johnnny123 a răspuns:

Ce înseamnă "programul unei cariere la metrou"?

Crezi că absolut toți angajații metroului au programul identic? Gândește-te că programul de circulație a metroului este de la 5:00 -23:00, ca să nu mai vorbim despre activitățile de mentenanță, reparații, etc care se desfășoară în afara orelor de circulație.

În concluzie, nu există un program general valabil al unei "cariere la metrou". În funcție de postul pe care-l ocupi programul poate varia extrem de mult.

| Alina15678993428 explică (pentru johnnny123):

Casiere am vrut sa scriu.

| Furnicuta000 a răspuns:

La metrou sunt salarii mari si multe beneficii, de asta se intra greu si trebuie sa ai pile. Nu toti au acelasi program dar majoritatea, mai ales muncitorii care lucreaza la mentenanta, au program de 8 ore in 3 schimburi deci fac si ture de noapte (de ex intri la ora 22 si iesi dimineata la 6). Sunt si dezavantaje, nu e sanatos sa stai in mediul ala, in timp te imbolnavesti

Răspuns utilizator avertizat