| Bubu123felix a întrebat:

Sunt clasa a 12a si sunt nedumerit in legatura cu Academia de Politie. As vrea sa-mi raspundeti la câteva întrebări pentru ca sunt foarte nedumerit. Instructia din cadrul academiei se face doar in cele 2 sapt de pana in juramant sau se mai face si pe parcursul celor 4 ani de facultate. Ce imi ofera cei 4 ani din facultatea "Stiinte juridice & administrative" din cadrul Academiei? Am inteles ca as mai avea un an in plus. Acela reprezinta masterul? Dupa terminarea acestei facultati voi lucra ca politist sau consilier juridic? Voi avea o munca de birou sau "de teren"?

Răspuns Câştigător
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Cred că în cei 4 ani vei afla răspunsurile, desigur dacă vei fi admis.