| Andrei5678 a întrebat:

Sunt elev în București și de vreo câteva luni mă tot gândesc să dau la Facultatea de limbi străine, secția Traduceri și Interpretări (engleză-fraceză). Cu toate am început să studiez limba francezăc în clasa a IX-a, aș vrea să cred că pot "recupera" în câțiva ani. Așa ca aș avea câteva întrebări legate de această facultate în legătură cu următoarele aspecte:

1. În primul rând cum sunt profesorii? (ca mod de predare, cerințe, etc.)

2. Cum este materia (dacă aveti informații in legătura cu aceste două limbi)?

3. Este această facultate utilă in privinta perspectivelor de viitor?

4. Mi-ar placea și chiar m-ar ajuta mult să aflu câteva opinii sincere de la cei care învața sau au învățat la această facultate, în special legat de propria voastră experiență în cadrul facultății, dacă regretați sau nu că ați urmat-o, precum și (cred că cel mai important aspect) dacă mi-ați recomanda această facultate.

Mulțumesc anticipat pentru toate răspunsurile și aștept cu nerăbdare să citesc toate părerile voastre.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

3. Da.