| WakeVkD a întrebat:

Bună Ziua!
Sunt în clasa a VIII-a şi aş vrea să merg în continuare la liceul militar Alba Iulia.
Sunt băiat şi aş vrea să ştiu dacă îţi trebuie o medie generală ca să intri.
Am înţeles ca dăm două teste grila de 3 ore la mete si română.
Şi că se dau trei probe: Una la rezistenţă să fugi 1km in 4:25 m
Una psihologică şi analize...
Aş vrea să ştiu vă rog dacă e nevoie de o anumită media sau nu e importantă...
Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie o medie minima de inscriere, care o va etala liceul, iar proba fizica este eliminatorie-adica, daca pici la ea, nu mai dai alte teste.Si examenul medical se face putin mai serios, pentru a se descoperi eventuale boli cronice.

1 răspuns: