| biancara a întrebat:

Buna ziua!
Sunt la profilul științe ale naturii, am făcut informatica, doar in primii 2 ani de liceu, dar foarte pe larg însă îmi doresc sa dau la facultatea de Automatică si Calculatoare. Dacă știți, se ia informatica de la 0 la facultate, trebuie sa ai neaparat o baza, e greu dacă nu știi informatica mai deloc la început de facultate? Cum se procedează? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| bunaziuaoameni00 a răspuns:

Fratele meu e la Automatica si Calculatoare, si crede.ma, el nu stia nimic la info, acum e deja anul 2,
ce a facut el, a fost sa invete acasa cateva lectii importante, ca na totusi sa nu stii nici baza, e cam asa., apoi la facultate din ce am inteles, profesori fac o "mini" recapitulare, adica nu stau foarte mult pe o lectie doar o puncteaza
gen, daca te prinzi din prima o sa te descurci, desi mai ai ceva timp pana la facultate, depinde de tine acum
nu e asa grea informatica, doar chestii easy, acum banuiesc ca stii ceva ceva acolo, o sa te decurci, eu zic sa nu ratezi oportunitatea asta, mai ales daca te pasioneaza!