| kevinnn19 a întrebat:

am intrat la facultatea de automatica si calculatoare(specializarea Automatica si Informatica Aplicata).Nu stiu deloc informatica pentru ca in liceu am avut o profesoara care nu stia sa ne explice.Nu stiti ce programe se fac in primul an? e foarte greu? imi puteti da ceva indicatii care sunteti la acesta facultate sau care ati terminat-o va rog.Va multumesc anticipat.(dau funda)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti zic din experienta proprie pentru ca inca nu am ajuns acolo, dar dirigu ne zicea ca unul din limbajele de programare care se face si la facultate pentru tot ce tine de informatica o sa fie c++ sau pascal(C++ cred mai mult), se mai fac cateva limbaje dar nu stiu sa iti zic care mai exact...