| Kidoo24 a întrebat:

Buna ziua happy!
Sunt pe clasa a XI-a iar la anul' vreau sa merg la postliceala la jandarmerie insa am intampinat un obstacol
Am 1, 60 inaltime si imi trebuie 1, 65
Din cate am inteles exista un fel de contestatie care se numeste " contestatie de discriminare"
Imi poate da cineva detalii sau sa ma lamureasca daca am vreo sansa?
Apreciez daca imi va spune cineva in cunostiinta de cauza nu doar ca a auzit vreau un raspuns sigur!
Multumesc :*!

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

De exemplu, anul acesta la Politie s-a redus inaltimea minima la fete de la 1.65 la 1.60.
Cine stie, poate se va intampla la fel si la jandarmerie.
Derogari pentru inaltime nu se prea obtin, mai ales ca e vorba de 5 cm.
Incearca, oricum, sa faci baschet in timpul liber sau inot.
Bafta!