| floruits a întrebat:

Bună ziua TPU. Ce facultate trebuie să urmez ca să devin senator?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Eventual grupa mare sa o ai făcută rolling on the floor
La ce oameni forță avem în parlament, zici că s-a mutat cuibul de hoți in parlamentbig grin

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Școala veții.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna

| dullcat a răspuns:

Politica, administratie publica sau altele din domeniu.

| johnnny123 a răspuns:

Ia și tu la rând CV-urile senatorilor și vezi dacă există vreo regulă...

Dacă ai curiozitatea să faci asta, vei observa că unii dintre ei au "făcut facultatea" la 50 de ani, abia după ce au ajuns șmekeri în politică și nu mai dădea bine în CV "sculer-matrițer" sau "brancardier".

| RoCkKiD a răspuns:

Nici una, trebuie doar sa ai 33 de ani impliniti la data alegerilor si na, sa fii pe listele unui partid incat sa poata sa te voteze oamenii.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandiiiiiiii a răspuns:

Hahahaaaaaaaaaa
Senator nu este o meserie.
E o functie politica. In care nu se ajunge asa de usor. Lingi multe dosuri si indoi spinarea a supunere pana nu te mai poti indrepta. Si tot nu e sigur ca macar vei fi propus. Ca de ales...