| Ionut902 a întrebat:

Buna ziua TPU, eu doresc sa urmez un domeniu in IT si vreau sa urmez facultatea ULBS filiera informatica, sunt la socio, si am o prietena care este acolo in anul întâi(ea a fost la filo, dar nici ea nu stie ce va face mai departe, si mi-a zis ca daca vreau sa vin sa nu mă sperii, nu este imposibil), vreau sa stiu ce pot face dupa ce absolv aceasta facultate, ce pot face dupa aceea? Consider ca este de viitor, este cineva care a terminat aceasta facultate in acest domeniu? îmi poate spune ce obtiuni am dupa aceea? Vreau răspunsuri serioase va rog.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

IT-ul nu inseamna doar programare, ci o multime de alte activitati din care poti alege ceea ce crezi ca ti se potriveste si in care, bineinteles, excelezi.O lista orientativa cu joburi poti vedea in link-ul :https://targetpostgrad.com/......-explained

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii matematica nu e de speriat ca asta e problema cea mai mare daca nu ai facut M1 in liceu.

ce poti face dupa aia? pai iesi programator si logica zice ca vei programa