| Ionut902 a întrebat:

Buna ziua TPU, as dori sa stiu cat de mult ar conta ce facultate absolv intr-un anumit domeniu cum ar fi IT-ul, sunt la stiinte sociale si doresc sa urmez la ULBS facultatea de stiinte, filiera informatica, o sa am substantial mai putine sanse fata de un absolvent de Politehnica sa fiu angajat cu un salariu bun?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La angajare in IT cel mai mult conteaza ceea ce stii tu. diploma e doar un criteriu de alegere a celor care sunt chemati la interviu de cele mai multe ori

| Nix15 a răspuns:

Conteaza ce stii dupa facultate. Probabil un absolvent de Poli e, in medie, mai bine pregatit pe informatica; dar asta nu inseamna ca ai sanse mai mici in fata lor. Daca te tii de treaba si inveti, nu vad de ce nu te-ai putea angaja cu un salariu bun