| Thecurious a întrebat:

va rog sa imi dati niste exemple de profesii care presupun un nivel de lucru ridicat si profesii opuse sub acest acest aspect.
Stiu ca depinde de pozitia angajatului si de firma, insa eu vrea o viziune de ansamblu.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"profesii care presupun un nivel de lucru ridicat"
- alpinist

"profesii opuse sub acest acest aspect"
- miner
e bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum depinde, daca te referi la munca fizica profesii care presupun un nivel de lucru ridicat ar fi spre exemplu:miner, muncitor in constructii, si opus ar fi meseriile gen inginer(cam in toate domeniile) sau programator, si aicea este de lucru numai ca nu este munca fizica si munca cu capul cum s-ar zice.

| Thecurious explică (pentru anonim_4396):

Imi cer scuze ca nu am fost explicit. Ma refeream la programul de lucru. Un programator are multe termene pe care trebuie sa le respecte, in timp ce un profesor de liceu are un program mult mai scurt.