| Sofia22 a întrebat:

Bună ziua,

Va rog sa ma ajutați cu următoarea informație, dacă cunoașteți.

Mama mea a depus dosarul pentru un post de îngrijorare la un liceu, a fost acceptata și I au spus sa vina joi acum ca începe lucrul. Nu I s-a comunicat salariu, pauza, voucher vacanta( I au spus ca nu le asigura uniformă, mănuși). De asemenea I a trimis ca medicina muncii o va face pe banii ei ca nu se plătește de firma. Posturile de îngrijitoare la liceu sunt considerate la stat? Cunoașteți pe cineva care lucrează și poate sa ofere un feedback ( avantaje și dezavantaje).

Va mulțumesc!

1 răspuns:
| vaidetinee a răspuns:

Posturile de la scoli sunt considerate bugetare (la Stat). Dar scolile, fiind in subordinea primariilor, nu prea au bani.
Daca nu-i convine salarul, oricare ar fi, e mai bine sa stea acasa fara nici un venit si fara nici o sansa de a avea ceva la pensie?