| PMElena a întrebat:

Va rog să-mi spuneți dacă pentru postul de inginer chimist pot aplica având diploma de master în biologie aplicată.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acolo unde aplici trebuie să fie o listă cu condiții de indeplinit de către candidați - cel mai sănătos ar fi s-o consulți (pe listă)

| PMElena explică (pentru sierra1):

Trebuie, dar nu este nicio lista în acest sens, iar pentru o persoana fără experiență în domeniu, este destul de greu sa știi ce condiții trebuie sa îndeplinești în diverse domenii.
Mulțumesc pentru răspuns!

| sierra1 a răspuns (pentru PMElena):

"dacă pentru postul de inginer chimist pot aplica... nu este nicio lista"

nu există, orice concurs include o LISTĂ cu cerințe pe care (poate) le indeplinește candidatul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar diploma de inginer ai?

La postul respectiv ar trebui sa specifice undeva ce conditii ar trebui sa indeplinesti.

| Panamax a răspuns:

Te descurci intr-o rafinarie?
Au tot fost incendii in ultima vreme si chiar ma gandeam ca un biolog ar face treaba mai buna decat un chimist.

| zilog a răspuns:

Parerea mea
Nu îti trebuie nici un fel de diplomă! dacă faci parte dintr-un partid politic oricare ar fi el https://youtu.be/JVkqDAP7gAk
Nu fac politică!
Eu mă declar Apolitic!
Dar am văzut clar că în românia poți să fii și analfabet și să ajungi priministru