| Neagug27 a întrebat:

Hei! Am o întrebare.Voi credeți că meseria de inginer chimist mai este căutată? Adică,eu vreau sa dau la Upb,la Inginerie chimica,dar sincer, ma cam dezamăgesc opiniile celorlalți.Nu vreau sa fac o facultate degeaba,asa ca am sa va lansez o întrebare:Are rost să fac aceasta facultate, avand în vedere vremurile actuale și riscurile la care te poți supune? Va mulțumesc anticipat si abia aștept să primesc răspunsurile dumneavoastră.
P.S.big grinau funda

Răspuns Câştigător
| AnaSofia a răspuns:

Fratele meu este inca student. A finalizat anul 2. Inca nu are un loc de munca dar am auzit ca din anul 3 unii se angajeaza. Cei care au terminat aceasta facultate au locuri de munca.
El invata inginerie chimica in domeniul petrolului dar tu poti alege si altceva.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceasta facultate nu mai este cautata.

| gelu1970 a răspuns:

Inginerii chimisti erau cautati doar de nazisti si de sadam hussein.
nici macar ceausescu nu mai cauta chimisti. era satul de chimista lui.
ce naiba mai intrebi? fa ceea ce iti place. tu vrei sa profesezi o meserie ce nu iti place? vocatia ta e de chimist/a? atunci mergi pe asta.
bafta.

| Bobbb a răspuns:

Daca esti destul de buna si iti place ceea ce vrei sa faci, nu te lasa influentata de restul si arata-le ca au gresit happy

| Neagug27 explică:

Nu este greu pentru o fată să lucreze în acest domeniu?

| Neagug27 explică:

Scuza-ma,Sofia,fratele tau ce parere are de aceasta facultate? Si-a găsit un loc de munca in domeniu sau măcar un loc în cercetare? Te rog, imi poti povesti? Îți mulțumesc încă o dată pentru răspuns.

| AnaSofia a răspuns (pentru Neagug27):

Daca esti foarte buna la chimie merita sa mergi la aceasta facultate
Nu asculta toate parerile negative si mergi acolo unde simti ca vei face fata.

| AnaSofia a răspuns (pentru Neagug27):

Fratele meu este inca student. A finalizat anul 2. Inca nu are un loc de munca dar am auzit ca din anul 3 unii se angajeaza. Cei care au terminat aceasta facultate au locuri de munca.
El invata inginerie chimica in domeniul petrolului dar tu poti alege si altceva.

| AnaSofia a răspuns:

Fratele meu urmeaza aceasta facultate in Ploiesti. Este greu dar ii place. Sunt fete acolo nu-ti face griji nu vei fi unica big grin