| Issabelle6789 a întrebat:

Byna Tpu.Imi doresc sa imi caut un nou loc dr munca.Mi-as dori sa muncesc intr-un loc unde se afla creioane ori hartie.Imi place mult sa desenez.Ce mi-ati recomanda? Nu as vrea sa fie plictisitor ori sa stau pe scaun 8 ore.Nu as vrea sa lucrez intr-un magazin sau intr-o biblioteca.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce stii sa desenezi bine si ce pregatire ai.
Daca stii desen tehnic, te poti angaja in domeniu de proiectare, ca desenatoare.
Te mai poti implica in design vestimentar, publicitar, design interior /exterior etc., unde trebuie sa stii sa desenezi bine din mana.

| Ralukafay a răspuns:

Poti sa lucrezi ca arhitect, design de interior(nu cred ca are treaba cu creioanele si hartia), pictor.

| NoBodyOriginal a răspuns:

Daca ai talent la desen te angajezi la politie faci portrete robot! Funda?