| Joker3134 a întrebat:

Ca inginer pe automotive gasesti usor loc de munca? E un domeniu cautat?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oriunde e nevoie de ei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa spune povestea, cica.

| Mosotti a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund, ca tot ma intrebasei, nu cunosc domeniul.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns:

Ca inginer in general sa stii ca nu mai este demult ce crezi tu. Tara este plina de ingineri, doctori (din astia si-au mai luat zborul totusi), avocati si profesori. Sa stii ca in ziua de azi chiar daca ai o facultate, nu te ia nimeni de manuta sa te bage pe un post bine platit si de viitor. Ti-o baga direct pe aia cu ''Aveti experienta?'' si te-a terminat. Daca in schimb esti fiul vreunui manager din compania respectiva, te angajeaza pe loc si fara facultate pentru ca nu intereseaza pe nimeni ce oameni angajeaza o firma privata si pe ce posturi (cunosc zeci de cazuri). De asta poate ai vazut si tu in jurul tau ca termina oamenii facultatile si pleaca la munca in strainatate ca orice altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu am fost in acea situatie si habar nu am sincer.