| 5114siia a întrebat:

Ca sa-mi fac o piesa muzicala, daca imi fac eu piesa acasa pe calculator si n-o pot inregistra intr-un studio profesionist, se pot ocupa cei care mi-o lanseaza, de exemplu sa dau inregistrarea facuta acasa si sa se ocupe ei de inregistrarea de studio si plati? Este posibil asta?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai si in studio ce crezi ca fac aia cu inregistrarea ta? Ori o tragi in studio, ori o tragi frumos acasa si ti-o lansezi singurel online. Hai ca nu e chiar asa de scump sa iti iei citeva scule decente ca sa te auto-produci acceptabil. Desigur ca nici nu o sa faci treaba cu 1000 RON, dar nici de 100 de ori suma asta nu ai nevoie...

| 5114siia explică (pentru KodrutZ):

Era vorba despre casa de discuri
doar ca nnu este partea aceea in text