| BlueIrINA a întrebat:

Ca sa urmez facultatea de kineto trebuie sa practic si un sport?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca este vorba despre baleo-fizio-kinetoterapie si functioneaza in cadrul unui UMF, nu trebuie sa practici niciun sport--- admiterea nu este conditionata de sustinerea unei probe sportive!
Daca este vorba de kinetoterapie si motricitate speciala din cadrul unei facultati de educatie fizica si sport, atunci, da, trebuie sa practici un sport ---admiterea este conditionata de sustinerea unei probe sportive.