| Solix a întrebat:

Ca si operator calculator iti gasesti de lucru? Merita sa faci acest curs cu bani?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu stiu daca merita sa faci un curs pe bani dar iti spun sigur ca merita sa lucrezi in acest domeniu si sa faci facultate in acest domeniu. Eu fac facultatea de Inginerie Electrica si Stiinta Calculatoarelor in Brasov la Universitatea Transilvania si aici vin foarte multe firme, te poti angaja din primul an daca esti bun. Faci 4 ani + daca vrei 2 ani master. Dar e foarte grea facultatea, trebuie sa le ai foarte bine cu matematica. Se face software (programare) + hardware (electronica). Poti lucra practic oriunde. Peste tot sunt nevoie de ingineri IT. Chiar ieri un coleg s-a angajat ca manager la baze de date in cadrul unei firme.
Nu stiu nimic despre cursurile platite sau chestii de genul dar jobul e foarte bun.
Succes!

| RAY a răspuns:

Https://ro.jooble.org/locuri-de-munca-operator-pc-online

da,merita,daca isi place desigur, eu unu as merge pe web designer, dar daca nu ai facultate in domeniu e ok si asta, se gaseste doar sa vrei sa muncesti