| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Ca student de liceu in Romania am posibilitatea de a aplica la o facultate de ACTORIE in Marea Britanie?
Care sunt condițiile, iar probele de teatru pentru admitere se fac online sau trebuie sa ma prezint acolo?
Vreau răspuns cât mai detaliat.
Funda!

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Cel mai sigur e sa cauti unul sau doua site-uri britanice de actorie si sa citesti informatia deliata de pe saitul lor. In mod sigur au si un serviciu unde poti sa intrebi. Nu intreba la mina a doua.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bineinteles ca poti aplica la ce facultate vrei din UK, dar doar daca ai o caruta de bani sa platesti taxele si chiria, intretinerea ta acolo. Toate facultatile acolo se platesc, strain fiind.
Eu te-as sfatui sa ramai aici la UNATC, si la noi se face scoala, ba chiar trebuie sa fii bun ca sa intri si sa o termini. Trebuie sa ai inclinatii in domeniu.

| mihaihai a răspuns:

Cauta siteurile lor sa citesti informatii, clar e ca trebuie sa stii engleza la un nivel foarte bun, sa dai un examen de recunoastere internationala pentru limba engleza