| Rapateckh93 a întrebat:

Buna ziua
As vrea si eu sa intreb ceva legat de o universitate ceva de teatru si actorie. Vreau raspunsuri, de la studenti, in legatura cu examenul de admitere, in ce consta probele, cum este acolo, etc.

2 răspunsuri:
| noob a răspuns:

Nu intri tu acolo.Stai linistit, mai bine dai la roaba sau la tarnacop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 3 etape, prima etapa de texte, cu poezii, fabule, povestire, etapa eliminatorie, a doua etapa este cea scrisa, 10 piese din dramaturgia universala, tot eliminatorie dupa care urmeaza atelierele de lucru, etapa de sine statatoare. Urmeaza etapa finala de texte, la care se adauga monolog, improvizatie, cantec, ritm. Asta este proba la UNATC Bucuresti, dar cam asta se da peste tot. Daca doresti asistenta in ceea ce priveste pregatirea pentru admitere, iti recomand site-ul www.go-play-art.ro, unde te poti inscrie la cursuri pregatitoare pentru admitere. Mult succes