| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi cel mai bun raspuns la intrebarea,, De consideri ca esti candidatul potrivit pentru acest job?" Toata lumea intreaba acest lucru la angajare si nici nu-mi dau seama ce as putea spune. Am fost intrebata de atatea ori incat nici macar inventiva nu mai pot sa fiu. A propos, am interviu la ora 14.00 asa ca raspunsurile imediate ar fi ideale.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Nu exista raspunsuri corecte sau gresite la un interviu (poate doar cand sunt intrebari tehnice de genul cat fac 2+2), asa ca in primul rand, nu te lasa stresata de intrebari.

2. Fa-ti o schema a cum arata pentru tine omul ideal in pozitia pentru care aplici. De ex, daca aplici pentru postul de secretara, sa zicem ca esti de parere ca secretara perfecta este prompta, proactiva si are bune abilitati de comunicare la telefon.

3. Apoi, gandeste-te la tine, in ce fel si de ce te potrivesti cu acea "imagine ideala". Reluand exemplul, gandeste-te in ce situatii din trecut ai dat tu dovada de promptitudine, in ce situatii ai fost proactiva si cand ai avut ocazia sa-ti dezvolti abilitatile de comunicare la telefon.

4. Cand raspunzi la intrebare, poti spune ceva de genul "Cred ca un bun X da dovada de A, B, C. Iata cum am invatat eu sa A, B, C, iar asta ma face sa cred ca sunt candidatul potrivit pentru job".

Bafta! Si eventual revino sa ne zici cum a mers happy

1 răspuns:
| crisa a răspuns:

http://www.ejobs.ro/......raspunsuri
Datorita cunostintelor, a experientei, abilitatilor si calitatilor pe care le detii. Fii foarte sigur si increzator in modul de a raspunde, nu vag.
;) Bafta!