| Kodokuna a întrebat:

Cand o prietena de-a a fost intrebata ceva, iar ea a raspuns"te intereseaza sau vrei sa stii?"ati putea sa-mi spuneti ce rost are intrebarea asta?

2 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Pai doua: Unul ca ai fost luata peste picior. Doi chiar te-a pus pe ganduri si uneori e bine sa faci asta cu oamenii "prea indiscreti".
Traducerea este: Ma intrebi din curiozitate, doar asa, ca sa aflii un "fapt divers" sau ma intrebi pentru ca iti pasa cu adevarat? Imi esti prietena sau te prefaci (cam asa e la varsta voastra, nu)?
Parere: Io zic ca asta e o intrebare invatata recent. Daca eraceva ce putea fi important pentru ea, "da-i credit", adica eu votez "pro". Daca era o prostie de intrebare. Daca viitoare cand e "pusa pe cearta" slas-o sa se agite si apoi spune-i foarte calm si serios (eventual cu ceva colegein preajma): "Vezi ca ai ceva intre dintii din fata.".

| Kodokuna explică:

(dar nu eu am primit raspunsul asta, ci un coleg)