| anonim_8893 a întrebat:

Care este cel mai bun aparat d foto? Nikon d5000 sau Nikon L100?
Cemi recomandati? nu conteaza daca e scump sau nu.numai sa fie cel mai bun happy

5 răspunsuri:
| Sua a răspuns:

Nikon d5000
funda?

| KellyGreen a răspuns:

Niste ore de gramatica!

| Domyno a răspuns:

Nikon d5000winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e buna comparatia.Sunt clase diferite de aparate, Nikon L100 este aparat compact, iar D5000 este DSLR. Ca performante este mult mai bun D5000, dar pentru diferite lucruri care o sa vrei sa le faci (fotografie macro, zoom mai mare) o sa ai nevoie de alte obiective. Daca ai planuri serioase cu fotografia, cumpara D5000. Daca vrei doar sa faci poze la prieteni si sa ai amintiri, cumpara L100

| bianca_8321 a răspuns:

Stiu eu un telefon cu de toate o sa-l cautu pe net sa vad cu se numeste si o sa-ti spun...happy