| Laviiiiii a întrebat:

Buna vreau sa imi cumpar un aparat foto NIkon. Nu prea ma pricep si as vrea sa-mi recomandati voi unul dar sa nu fie foarte scump. Dau si funda daca ma ajuta unul din raspunsuri. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de Nikon vrei, daca esti inccepatoare eu te-as sfatui sa alegi Nikon-urile normale si cu DSLR(cele la care le schimbi obiectivul).
Eu te-as sfatui sa nu-ti iei Nikon ci un Canon (daca ai multi bani si te pricepi ar trebui sa iei Canon EOS 1000D sau altele, 1D mk 4 fiind cel mai scumb si cel mai bun).
Daca nu esti obisnuita eu ti-as zice sa iei un Fujifilm S-1800 deoarece e foarte usor de umblat cu el si face poze foarte bune (stiu din propria experienta deoarece am eu unul).
Daca e sa iti cumperi acel Fujifilm, sau orice alt aparat foto, poti sa ma intrebi pe mine la ce nu te pricepiwinking

| Petrica44 a răspuns:

La un aparat foto, cel mai mult conteaza
rezolutia efectiva (unul bun o are peste 10mpx) si zoomul optic de peste 20x.
Iti las mai jos un link pentru a-ti face o parere:
http://www.cameredigitale.ro/nikon-coolpix-l310

| Treistariustar a răspuns:

Alege Nikon d3100 http://bit.ly/114z3j4

| nush95 a răspuns:

Buna!
Iti recomand Nikon S2600, camera de 14MP, iar pretul variaza intre 400-500RON.
Sau daca vrei ceva mai ieftin iti recomand Canon PowerShot A2200 la 300RON.

| George_Badulescu_1980 a răspuns:

Iti recomand http://profitshare.emag.ro/....../click.php Am si eu din aceasta gama si sunt foarte bune am facut peste 10.000 de poze 99% au iesit clare, iar filmarea hd este super.