| Ancuta7878 a întrebat:

Care este liceul pe care trebuie sa il faci pentru ca apoi sa dai la facultatea de drept? cu ce medie se intra?(la liceu ) ( in caz ca stiti ) plss rasp :*

Răspuns Câştigător
| 26justmeandyou a răspuns:

Daca vrei sa dai la drept trebuie sa urmezi un liceu cu profilul stiinte socialehappy

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti face orice liceu din filiera teoretica, profil uman sau real. Pana vei ajunge tu sa dai admitere la facultatea de drept, este probabil ca sa se reintroduca admiterea prin concurs ceea ce presupune introducerea testarii la anumite materii de concurs--- asta, in locul concursului de dosare practicat acum!
La UBB Cluj - facultatea de drept, admiterea 2011 s-a desfasurat pe baza concursului de dosare in limita locurilor disponibile --- aici ai criteriile de selectie : http://admitere.ubbcluj.ro/drept.html

| Geass a răspuns:

In primul rand nu conteaza la admiterea la facultate ce liceu ai urmat. Incearca sa intri la ceva asemanator cu ce vei invata la facultatea de drept.

| crucialmelody a răspuns:

Stiinte sociale. Sau filologie. Media parca e de la 8 in sus, depinde si de liceu. Good luck >big grin