| anonim_4396 a întrebat:

stiti ce liceu trebuie sa fac ca sa ajung la facultatea de drept? Funditawinking

Răspuns Câştigător
| lora3u a răspuns:

In general nu prea conteaza ce liceu faci. pentru ca la facultate oricum ai obiecte noi, si oricum trebuie sa inveti de la zero indiferent de ce profil ai terminat la liceu. Dar, pentru drept, potrivit ar fi un liceu teoretic de profil uman ( adica filologie ). Repet, conteaza foarte putin ce liceu si profil termini. Conteaza ce faci mai departe la facultate si sa faci una care sa ti se potriveasca ceea ce iti place tie si ce vrei sa urmezi pe viitor. Bafta!

| N1m3n1 a răspuns (pentru lora3u):

Romania este tara imposibilitatiihee hee daca nu ai pile nu faci nimica

| lora3u a răspuns (pentru N1m3n1):

Pilele si spagile sunt pentru ca noi i-am invatat pe ceilalti sa le acceptewinking. Deci vina nu este a tarii sau a sistemului, si a noastra! Daca nu am mai incuraja coruptia, furtul, incalcarea legilor, lucrurile ar merge altfel.

4 răspunsuri:
| VanillaBl a răspuns:

Nu conteaza liceul. Daca iei BAC-ul poti ajunge la orice faculate din Romanicabig grin pup

| N1m3n1 a răspuns:

Orice liceu mai nou daca ai bani intri
Dar pentru o specializare din liceu mergi pe filologie