| Coman_Alexandra_1996 a întrebat:

Care este mai bun dintre facultatea de litere si geografie?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"Care este mai bun dintre"...cu literele nu prea stai bine!

| WarriorCat a răspuns:

1. Sunt doua facultati diferite.
2. Nu exista raspuns :/

| anonimspecial a răspuns:

Sunt doua facultati complet diferite -_-
Nu poti sa intrebi "care este mai bun"

Este ca si cum ai intreba ce are gust mai bun: lemnul sau plasticul? O.o

| Levelstar a răspuns:

Facultatea de litere din Bucuresti!

| dan1989 a răspuns:

Depinde ce iti place tie si ce ti-ai dori sa faci in viata. La litere trebuie sa citesti foarte multa literatura, in schimb la geografie trebuie sa inveti mult. Mai exact, la litere ai asa: literatura (sute de carti ce trebuiesc citite), lingvistica (teorie+exercitii), cursuri practice (engleza sau franceza de baza, cum era in liceu), estetica, filologie, latina. Iar la geografie ai mai multe materii: hidrologie, geologie, astronomie, cartografie, geografia economica etc. Bune sunt ambele dar repet, depinde ce iti place tie.

| Coman_Alexandra_1996 explică:

Este doar o greseala, toti gresim. Nu va mai credeti superori si inteligenti!