| alina4 a întrebat:

Care este mai usoara medicina dentara s-au cea generala?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se apreciaza ca medicina generala este mult mai dificila, dovada ca durata studiilor este mult mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric medicina generala este mai dificila. La dentara nu se insista asa de mult nici la biochimie nici la anatomie, morfopatologie si alte bazaconii. Medicina dentara e frumoasa dar si ea e grea.

| alexcan a răspuns:

Tin sa cred ca medicina dentara iti aduce mai multa satisfactie $ iar cea generala mai putina. si totusi nu sunt in masura sa iti raspuns sigur dar tot cea dentara e mai ok din punctul meu de vedere.