| just2014 a întrebat:

Care este procedura dupa ce dai examenul propiu zis la Medicina? Daca esti declarat admis, stiu ca trebuie sa mergi la facultate si sa te inscrii.Cat dureaza toata treaba asta?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei toata "acea treaba" prin care devii medic dureaza de obicei minim 6 ani. Cu conditia sa inveti din greu. In caz contrar... putin mai mult. big grin

| just2014 explică:

Ma refeream la faza cu inscrierea dupa ce esti declarat admis. Avand in vedere ca dau la medicina, cred ca stiu cat dureaza facultateahappy Si app mai este si dentara care dureaza 5 ani.